Головна

Обладнання

Програмне забезпечення

Рішення

Сервіс

Новини

Інформація

Контакти

Моя мережа - мої правила

logo alta2

Вхід

Реєстрація нового користувача

  • Реєстрація

Вхід

Реєстрація нового користувача

Mynet myrules2v2Інтернет речей змінив світ всього за пару років. Однак задовго до того, як холодильники телевізори стали перетворюватися на зброю масового ураження, першим рубежем захисту був звичайний роутер. І в цьому плані мало що змінилося - хакери як і раніше користуються безпечністю користувачів в корисливих цілях.

Як забезпечити безпеку роутера? Читайте універсальні поради щодо захисту точки доступу і домашньої Wi-Fi мережі *.


* У різних виробників роутерів настройки можуть відрізнятися - скористайтеся інструкцією своєї моделі.

 

Змініть заводські налаштування безпеки

Зазвичай роутери поставляються зі стандартними логінами і паролями. Виробники мають на увазі, що користувач змінить їх відразу після підключення. Але як показує практика життя користувачі майже ніколи їх не міняють.

Для початку, зайдіть в налаштування роутера через веб-інтерфейс. Для цього відкрийте браузер і введіть в адресний рядок 192.168.0.1 або 192.168.1.1 (якщо нічого не відбувається, пошукайте інструкцію до вашої моделі роутера).

Повинно з'явитися віконце з полями для логіна і пароля, зазвичай це admin / admin, якщо логін чи пароль невірні  - знову дивіться інструкцію. Дуже часто заводські логін і пароль можна знайти прямо на корпусі роутера.

Авторизуйтесь і виберіть в налаштуваннях роутера пункт «Адміністрування», «Панель адміністратора» або «Система», де можна змінити дефолтні наслаштування і встановіть надійний пароль.

 

Встановіть пароль для домашньої мережі Wi-Fi

Домашня Wi-Fi мережу без пароля передає дані у відкритому вигляді без використання шифрування. Таким чином ви транслюєте свої дії в інтернеті на всю округу. Перехопити такий трафік дуже легко, треба лише налаштуватися на потрібну частоту. З цим впорається навіть хакер-самоучка, який легко перехопить вашу пошту і прочитає особисту переписку в Facebook чи ВКонтакте.

Встановити пароль на Wi-Fi можна в тому ж інтерфейсі, де ви міняли заводські налаштування безпеки роутера. У випадаючому списку виберіть WPA2-PSK - сьогодні це найнадійніший протокол шифрування, який забезпечить максимальний рівень захисту.

 

Вимкніть віддалене управління

Деякі моделі роутерів дозволяють віддалено змінювати налаштування через веб-інтерфейс. Таким чином хакери можуть підключитися до вашої Wi-Fi мережі з будь-якої точки земної кулі. Їм необов'язково знати, хто ви і де ви є, щоб викрасти ваші дані і використовувати їх у своїх цілях.

Звичайні користувачі потрапляють під автоматизовані атаки, коли шкідлива програма сканує певний діапазон адрес, знаходить незахищену точку доступу і перенаправляє ваші логіни і паролі від різних сервісів в хакерську базу даних.

Вимкніть віддалене управління через веб-інтерфейс (воно може називатися Web Access або Remote Acces). Тепер для підключення до вашої домашньої мережі необхідний фізичний доступ до роутера.

 

Змініть ім'я точки доступу

Назва вашої бездротової мережі не повинно збігатися з назвою моделі вашого роутера. Кожен пристрій має власні уразливості і невдалі версії прошивки. Чи не полегшуйте зловмисникам завдання підібрати ключ до вашої домашньої мережі.

 

Вимкніть Plug and Play (UPnP)

Уразливість служби UPnP (вона дозволяє отримати доступ до вашої домашньої мережі в обхід аутентифікації) - настільки стара проблема, що багато виробників відключають цю функцію за замовчуванням. Просто перевірте налаштування Plug and Play вашої моделі роутера і відключіть при необхідності.

 

Оновіть прошивку роутера

Великі виробники регулярно випускають свіжі версії вбудованого ПЗ. Зазвичай вони усувають баги, закривають відомі уразливості і вирішують проблеми сумісності з іншими програмами і пристроями. Тому важливо оперативно встановлювати оновлення прошивки для точок доступу та інших пристроїв підключених до інтернету.

Також намагайтеся не встановлювати бета-версії прошивок - найчастіше вони додають не менш проблем, ніж вирішують.

Крім того, досвідчені користувачі можуть поекспериментувати з прошивкою від сторонніх розробників.

Проведіть дослідження

При виборі нового роутера зверніть увагу не тільки на технічні характеристики, але і на рівень безпеки, який забезпечує пристрій. По-перше, почитайте огляди користувачів - всього 15 хвилин  дозволять вам відсіяти невдалі моделі. 

Потім погуглити конкретні роутери - чи відомо що-небудь про уразливість в безпеці, і чи є патчі, що закривають їх. Ця інформація повинна бути і на офіційному сайті - це багато що скаже про здатність виробника оперативно усувати нові дірки в безпеці.

Джерело: https://club.esetnod32.ru/articles/analitika/moya-set-moi-pravila/

Переклад: ALex

Mynet myrules3